Bernský salašnický pes

 
 
menu Home menu
menu Naše feny
menu Odchovy
menu Fotogalerie
menu Krycí psi
menu

In Memoriam

menu Odkazy
menu Kontakt

 

Záře démantů
Navštivte naše druhé stránky
Australského ovčáka

 

Klece pro psy
Coursing
Agility tábor a výcvikové víkendy
Čtečka čipů pro psy
Vysoušeč pro psy
Vysúšač pre psov a čítačka čipov
Portál pro chovatele

 

Klece pro psy

Vítáme Vás v chovatelské stanici plemene bernský salašnický pes
a australský ovčák.

 

 
Události roku 2014
 

29.11.2014 Odešla Aerin Záře démantů

Jsem ráda, že tento rok se blíží ke konci. Nebyl pro mě dobrý a končí další smutnou zprávou. Tragickou náhodou odešla další holčička po Berušce za svojí maminkou za duhový most.


18.10.2014 Eliška ZD je chovná

Bonitace v Mladé Boleslavi ze zúčastnila fenka z vrhu E - Eliška ZD a je od té dobu chovnou fenou. Prošla s moc hezkým bonitačním kodem jako CHOVNÁ-525 AJYZ 55 A0. Kromě užších předních chodů, lehčího ucho a mírně zvlněné srsti jí nebylo vytčeno vůbec nic. Čeho si cením je tmavé oko a rovný ocas.


12.10.2014 Odešel Aldo Záře démantů

Smutných zpráv poměrně přibývá .... bohužel další potomek po Berušce odešel za duhový most a to pejsek Aldo.


11.10.2014 KV Litoměřice

Jelikož do Litoměřic to má Didinka opravdu velmi blízko, zúčastnila se této KV a to se skvělým výsledkem - Dia Griene ZD - V1, VT, KV. Udělal ami holčička radost.


14.9.2014 Odešel Argi Záře démantů

Smutná zpráva přišla hned po víkendu. Další potomek po Berušce odešel za duhový most a to Argi. Prohrál bohužel boj s rakovinou. Je mi to moc líto :(


13.9.2014 Speciální KV KŠSP Zárybničná Lhota

Bohužel jsem po několika letech nemohla na tuto výstavu jet osobně, ale naší chovku prezentoval opět Franklin v mezitřídě. Pan rozhodčí zadal jen dvě známky výborné, a proto jeho hodnocení VD3 mě velmi těší :)


Franklin ZD31.8.2014 Výsledky RTG a MVP Mladá Boleslav Franklin ZD

Po návratu z mé dovolené na LVT Zbraslav mě čekaly hned dvě krásné zprávy. A obě se týkaly našeho Franklina. Absolvoval RTG u MVDr. Deckera s krásným výsledkem DKK i DLK 0/0!! Mám velkou radost, neboť je již třetím nulovým potomkem z tohoto vrhu.

Poslední den prázdnin se Franklin vydal na MVP v Mladé Boleslavi. Pan rozhodčí byl poměrně dost přísný a tak proto hodnocení V3 mě velmi potěšilo. Moc děkuji majitelce za skvělou prezentaci našeho klučíka :)


Fénix ZD21.7.2014 Výsledky RTG Fénix Záře démantů

Po pěkné výstavě na mě čekala další krásná zpráva a tou jsou výsledky RTG kloubů dalšího potomka z vrhu F, Fénixe. Dopadl krásně DKK 0/0 a DLK 0/0!! Mám velkou radost.

Fénix je jen jako domácí mazlíček ve výbornách rukách a moc si vážím, že majitelé nechali RTG udělat a oficielně vyhodnotit. Díky.

O to větší radost mám, že je to bratr naší Face, která zůstala doma.


FaceDia Griene20.7.2014 NVP Mladá Boleslav

Vedro bylo na padnutí. Vůbec jsem zvažovala, jestli na výstavu s Face pojedu. Přeci jen je bez srsti. Ale vše bylo domluvené, tak jsem jela. Face mi udělala radost a získala známku Výborná.
Ohromný úspěch měla naše Dia Griene. Ve velké konkurenci vyběhala V1, CAC. Následně i jako nejlepší fena dostala titul Národní vítěz!! Moje radost i radost majitelky neměla mezí.
Zleva: Face, Dia Griene


FaceFace12.7.2014 Oblastní výstava Příbram

Moc se mi nechtělo, ale protože jela moc príma parta a navíc naše ausina, tak jsem jela s Face i na OV do Příbrami. Začátek příšerný - se sestřenicí jsme bloudily, k "výstavišti" vedla vratká lávka, místo WC jen toitoiky ...... Nakonec to byl nádherný den. Pak rozhodčí byl z Face nadšený, takže mu chybějící chlupy nevadily a i přes to dostala ve třídě mladých Vítěz třídy. Díky tomu šla do závěrečných soutěží a i zde se umístila, na krásném 2. místě asi z 25 mladých fen. Mám velkou radost a za vystavení děkuji Natálce a Valče Králíčkovým. Je to jejich zásluha :) Za fotky díky Naty.


11.7.2013 Výsledky RTG Face!!

I když je zamražené počasí, tak mě svítí slunce. Přišly výsledky RTG naší Face, holčičky, kterou jsme si nechali z našeho posledního vrhu. Je první z tohoto vrhu, kdo absolvoval RTG a navíc s tím nejlepším výsledkem, jaký může být - Face Záře démantů DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD negativní!! Mám velkou radost.


29.6.2014 NVP Klatovy

I když se mi hrozně nechtělo, Face prostě není v kondici, tak jsem jela s kamarádkou do Klatov. Co mě potěšilo bylo to, že na této výstav se sešlo více potomků z naší CHS. A jak se celkově dařilo? Dia Griene ZD - výborná, Eliška ZD - velmi dobrá, Face ZD - velmi dobrá 3 a nejúspěšnější byl Franklin ZD - výborná 2 s velkou pochvalou od paní rozhodčí. Barvou Klatov byla růžová, takže holky to pojaly silně po svém :) Moc díky Táně Englové od Franklina za vystavení Face. Fotky Elišky bohužel nemám. Takhle zleva - Dia Griene, Franklin a Face.

Dia GrieneFranklin Face


Face22.6.2014 NVP Jelenia Góra Polsko

Po dvou letech jsem se opět vydala do sousedního Polska do Jeleine Góry. Face už je zcela bez srsti, takže si odnesla od maďarského rozhodčího známku VD2. Radost nemám, ale prostě to tak je. Za předvedení opět děkuju Natálce a za fotku Pavlovi Kratochvílovi.

I tak byl výlet s kámočkama pěkný a poměrně to napravila naše pomeranianka, která si odvezla V1, CWC.  


Face30.5. - 1.6.2014 Výstavní maraton na Slovensku

Tuto trojdenku mám moc ráda a tak jsem se opět s naší partičkou vydala směrem Slovensko. Mrzí mě, že jsem nevzala naší Dorinku, jela jsem jen s Face. Nezastírám, že páteční verdikt paní rozhodčí VD4 mě zamrzel, ale co nadělám. V sobotu si Face lehce polepšila na V4 a v neděli V3. Přeci jen je vidět, že kožíšek začíná padat.

Za fotku moc děkuju Natálce Králíčkové.


Face25.5.2014 MVP Litoměřice

Opět pro mě nádherná výstava. Počasí se povedlo, sluníčko svítilo, na berňáčky bylo až dost velké teplo, ale pan rozhodčí byl velmi rozumný a bral na počasí poměrně ohled. Ve třídě mladých byly 4 pěkné feny. O to větší radost, když verdikt pana rozhodčího Jančíka byl, že naše Face získává V1, CAJC a následně i titul BOJ!! Byl doslova nadšený z jejího pohybu.

Moc děkuji Honzovi za předvedení Face a moc jim to spolu šlo :)


18.5.2014 Návštěva vnoučátek

Druhý den po výstavě jsme se jeli podívat s majiteli Centuriona na jeho první dětičky. Vypadají moc spokojeně a moc pěkně. Ještě jsou některá štěňátka volná, takže případní zájemci kontaktujte chovatele CHS Ze Zminného.


Záře démantů17.5.2014 KV Hradec Králové

Sice pršelo, ale mě asi štěstí. Tato výstava patřila prostě našemu odchovu. Ve třídě otevřené Centurion ZD (ze 3 psů)- V1, VT, KV, Dia Griene ZD (z 5 fen)- V1, VT, KV, Elisabeth ZD (z 5 fen)- V2, ve třídě mladých Face ZD - V1, VTM.
Na tuto výstavu jsem měla nahlášenu i chovatelksou skupinu. A to v tomto složení v soutěži o Nejlepší chov. skupinu obsadila 2. místo. V závěrečných soutěžích bodovala i Dia Griene, která obsadila 3. místo v FCI II. skupině BIG 3. Paráda!! Více fotek na FB


Face10. - 11.5.2014 KV a SP ŠSP Rožnov pod Radhoštěm

Po dlouhé době, jsem nejela na tuto výstavu pracovat, ale opravdu si jí užít. Navíc byla spojená se Slavnostmi, takže jsem v Rožnově trávila krásné 4 dny. A byly opravdu fajn. Na výstavě posuzovalo 7 prestižních zahraničních rozhodčích. Naše holčička mi udělala velikánskou radost. V sobotu u přísné finské rozhodčí Face odchází těsně před určením pořadí z kruhu se známkou Výborná, takže pokud by se zadávalo pořadí dál, byla by V5 z 43 fen!

Neděle je ještě krásnější, Face z 23 fen u portugalské rozhodčí V2! Paní rozhodčí byla unešená z povahy a tak Face běhala v kruhu se zbytkem rtěnky na čumáčku :) Oba posudky jsou bomba! Moc děkuji Haničce Srbkové, která mi Face vystavila.


17. - 21.4.2014 Jarní výcvikový víkend na Slunečnici

Velikonoce jsme se rozhodli trávit s našimi pejsky v kempu na Slunečnici na Jarním výcvikovém táboře. Vzali jsme s sebou Face a australandu Medinku. Face se věnovala poslušnosti a byla mooooc šikovná :)

 

FaceFaceFace


27.4.2014 MVP České Budějovice

České Budějovice mám velmi ráda, a tak jsme se vydali pracovně i výstavně na tuto výstavu. Face ve své třídě měla 8 fen a velmi silnou konkurenci. Moc děkuji Natálce, která Face krásně vystavila a vybojovala s ní 3. místo se známkou V3.

FaceFace


29.3. - 30.3.2014 MVP Nitra Nitradog

Výstavy na Slovensku mám ráda, tak jsem si řekla, že tam vezmu i Face. Nějak se nemůžu ubránit zklamání. Ale jelikož rozhodčí mají právo na svůj názor, který musíme přijmout, budu se o to snažit i já, i když důvod - asymetrie v masce mi zrovna u ní přišla prostě jako blbost :( V sobotu Face V3 a v neděli pouze V. Dle posudků jsem měla každý den v kruhu úplně jiného psa :) Za předvedení děkuji oběma handlerkám, Míše i Dominice a slibuji, že ten postoj zlepším. Za fotky díky Honzovi z CHS Orecan a tatínkovi Dominiky.

 

Nitra sobota Nitra neděle Nitra neděle


Elisabeth29.3.2014 Další chovná fenka z naší CHS

V sobotu probíhala bonitace BSP a holčička z vrhu E, ze spojení Brixinky a Blacka, Elisabeth Záře démantů je oficielně další chovnou fenou z naší CHS.

 

Eliška prošla s kodem 525 ANOSZ 5r5 A0neg., takže paráda!!


Face Face22. - 23.2.2014 DUO CACIB Brno

Do Brna jsem se rozhodla přihlásit naši nejmladší Face. Vůbec jsem to nečekala, ale holčička mi udělala neskutečnou radost a báječně zabodovala. V sobotu se panu rozhodčímu z Ukrajiny Slukin Sergii líbila natolik, že ve velké konkurenci 17 fen jí udělil nejen titul CAJC, ale i BOJ. Moc děkuji Honzovi, že mi Face vystavil a pan rozhodčí mu říkal, že prý má moc hezkou fenku :)
V neděli se Face opět dostává v konkurenci 13 fen do pořadí. Běhá o první místo a nakonec získává ocenění V2. I tak mám velkou radost. Honzo, moc za vše díky!!!


31.1.2014 Bohužel v naší CHS momentálně štěňátka nemáme a nějakou dobu potrvá, než se zase u nás začnou batolit tříbarevní medvídci, ale pro zájemce o štěňátka tohoto plemene jsou volná miminka v CHS Kabátko .

Cinda19.1.2014 MVP Trenčín

Na tuto výstavu jsem jela opět s naší Dorinkou, s kterou se mi povedlo na této výstavě dodělat Slovenského šampiona krásy. Dorča se vystavovala v sobotu a tak jsem v neděli měla čas se dívat na berňáčky a držet palce holčičce z našeho vrhu C - Cindušce. A držela jsem pořádně, Cinda ve velké konkurenci krásných fen zvítězila s oceněním V1, CAC!! Moje radost byla slyšet asi na celou halu :)
Radost mi udělala i vnučka Brixinky, Beau Bodemika Czech (Cinderella ZD x Love Me Queen Elsa), která získala ocenění VN1.


15.1.2014 Štěňátka bohužel nebudou

Včera večer jsme s naší Brixinkou absolvovali kontrolní sono a bohužel se ukázalo, že všechna štěňátka fena vstřebala, takže miminka nebudou. Je mi to líto, ale je to příroda a tím už Brixinku krýt nebudeme a bude si u nás užívat jen zaslouženého důchodu. Jsem moc ráda, že jsem si vloni nechala Face a budu doufat, že až přijde čas, dočkáme se štěňátek od ní.


Cinda Face a Cinda12.1.2014 Výstava Norimberk Německo

Ze zvědavosti jsem se rozhodla vzít naší malou Face na výstavu do Německa. Nikdy jsem tam nebyla a tak jsem využila nabídky kamarádů na hromadný výlet. První šok byl, když jsem viděla kluzký povrch kruhů. Všem psům to opravdu hodně klouzalo, nikde ani kousek koberce. Další šok byl, kdy posuzování začlo o 10 min. dříve, než bylo uvedeno v katalogu a Face byla zrovna venku. Viděla jsem to černě. Naštěstí holky doběhly, kdy se třída ještě posuzovala a tak se zařadily. Ve třídě mladých nastoupilo 17 fen!!! V celé třídě byla udělena jen 7 fenám známka výborná a naše Face byla mezi nimi! Ve svých 10 měsících dokázala konkurovat podstatně vyspělejším fenám, takže velká radost.
Velikánskou radost mi ale udělala Cinda. V mezitřídě si vyběhala V2, R. CAC a opravdu běhala hodně dlouho. Pan rozhodčí se stále nemohl rozhodnout. Jsem na obě holčičky z naších CHS velmi pyšná, protože se v silné konkurenci fen vůbec neztratily.
Díky mé zdravotní indispozici moc děkuju Kačce Šabatové od Cindy, že mi Face vystavila a vůbec mi hodně pomohla s péčí o naší malou čertici.


8.1.2014 Výsledky RTG Elišky ZD

Velkou radost mi udělala naše holčičku z vrhu E ze spojení Brixie Black Tara a Ferrari Black Altura. Opět dopadla jak nejlépe mohla DKK i DLK 0/0!!! Ze 5 štěňátek jsou zatím 3 po RTG a všichni se stejným nulovým výsledkem, mám opravdu radost :)

 


 

Aktuality roku 2015 - 2016 | Aktuality roku 2014 | Aktuality roku 2013
Aktuality roku 2012 | Aktuality roku 2011 | Aktuality roku 2010 | Aktuality roku 2009
Aktuality roku 2008 | Aktuality roku 2007 | Aktuality roku 2006 | Aktuality roku 2005