Bernský salašnický pes

 
  AKTUALITY
menu Home menu
menu Naše feny
menu Odchovy
menu Fotogalerie
menu Krycí psi
menu

In Memoriam

menu Odkazy
menu Kontakt

 

Záře démantů
Navštivte naše druhé stránky
Australského ovčáka

 

Klece pro psy
Coursing
Agility tábor a výcvikové víkendy
Čtečka čipů pro psy
Vysoušeč pro psy
Vysúšač pre psov a čítačka čipov
Portál pro chovatele

 

Klece pro psy

Vítáme Vás v chovatelské stanici plemene bernský salašnický pes
a australský ovčák.

 

Události roku 2010

pf2011

25.10.2010 Výstavní úspěchy holčiček z vrhu C

CinderellaNa mezinárodní výstavu dne 9.10. v Českých Budějovicích se vydala se svými páníčky Celesta a získala krásné ocenění VN2.
Za 14 dní vzali majitelé naší - jejich Cindušku až na Slovensko, na klubovou výstavu. Naprosto úžasné předvedení Kačky holky vyneslo až na vítězný stupínek s oceněním VN1. Gratuluju a skáču radostí!!
Fotečku Celesty brzy dodáme.

 


16.10.2010 Coursing na Orlíku

Střapečeeeeek!! ..... GO!! To je naše nová aktivita s Kirušou. Vrhli jsme se ještě na coursing, využili jsme další z možných tréninků a jeli jsme i se sestřenkou Radkou a její Cleou do kempu Velký vír na Orlíku, kde trénink pořádal Moravskoslezský coursing klub. Počasí nám na dobu tréninku naštěstí vydrželo, takže si obě chlupaté holky zaplavaly i v Orlické přehradě a když dosychaly v autě, my jsme vyrazili na zámek Orlík. Výlet byl naprosto super a my se příští rok pustíme do coursingové licence.
Fotky a video jak to Kirušku baví u Radky na rajčeti. Díky Radko.


2.10.2010 Speciální klubová výstava KSŠP a Oblastní výstava psů Praha

Poslední výstava tohoto roku. Na klubovu výstavu jsem opět jela jako vedoucí kruhu, ale velkou radost mám ze štěňátek z našeho vrhu C. Ve třídě štěňátek byly naše holčičky - Celeste, Cassiopeia a naše milovaná Popelka - Cinderella. Všechny holčičky dostaly známku VN, Cindinka dokonce VN2 (z 18 štěňátek).
Na závěr jsme vyfotili holčičky s tatínkem Brahmsem. Za fotky holčiček a z kruhu moc děkuju Milďovi od Cindinky z CHS Bodemika Czech.

Moje sestřenka Radka z CHS Barrandovské stříbro se vydala s Kirou, na Oblastní výstavu psů. Pan rozhočí Václavík byl prý velmi pečlivý a Kira odešla s krásným posudkem a oceněním V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz. Moc Radce děkuji za předvedení,že nám tam Kiru vzala a i za fotky.

vrh CCinderella ZDKiraKira OV


18.9.2010 Krajská výstava Mladá Boleslav
Tento zářijový víkend KCHMPP pořádal krajskou výstavu pro některá plemena v Mladé Boleslavi. Jelikož to máme blízko, tak jsme se tam s Kirouškou vydali. Polská rozhodčí byla velmi přísná, známka výborná byla opravdu vzácná. V nejvíce obsazené otevřené třídě byly 3 fenky, Kira si odnesla ocenění VD1. Tím ve své třídě zvítězila.

4.9.2010 Krajská výstava Rybníky

Kira KV RybníkyNastávající podzim si s Kirou vynahrazujeme výstavní sezonu snad za celý rok. Opět jsme se vydali do výstavního kruhu, tentokrát na Krajskou výstava do Rybníků. Ausíky pouzoval pan Milan Krinke. Jeho rozhodnutí V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz. Počasí nám přálo, bylo krásně slunečno a teplo, takže jsem si s ní užila krásný den.

Moc děkuji za vystavení Michalovi Jordovi z CHS Ritakim, který se tam s Kiruškou potrápil.


28.8.2010 Mezinárodní výstava Mladá Boleslav
Kira BoleslavPo návratu z tábora hned další výstava. Opět s Kirou, tentokrát s oceněním V3. Nutno říci, že Denisa je podstatně lepší handler než já, což je vidět hlavně na pohybu, kdy já Kiře prostě nestačím. Navíc nám nepřálo počasí, na srpen byla příšerná zima a chvílemi i pršelo.

22. - 27.8.2010 Psí tábor Fun Dog camp
Jelikož se nám líbí s Kiruškou různé akce, vydali jsme se hned z výstavy směr Brno. Opět do Heroltic. Tentokrát na jiný psí tábor a to Fun Dog camp. Zde jsme zase skákali agility, cvičili poslušnost a získávali vědomosti ohledně dog dancingu. Ten Kiře vyloženě šel. Těšíme se, až holky dodají odkazy na fotogalerie.

21. - 22.8.2010 Duodanube Mezinárodní výstava psů Bratislava
Kira CACV polovině srpna jsem se vydala s Kiruškou do Heroltic na pár dnů si ještě užít léta. Jelikož jsme měli po dlouhé době zase přihlášenou výstavu na Slovensku, zkrátili jsme pobyt na psím táboře Přátelství a vydali se s kamarády do Bratislavy. Po oba dva dny Kira přímo zazářila, získala ocenění V1, CAC, R. CACIB, a to od zahraničních rozhodčích, v sobotu pan Denis Kuzelj, BG a v neděli velmi přísná Lisbeth Mach ze Švýcarska. O to víc si těchto titulů vážíme. Moc děkuji Denisce Řehákové za její perfektní předvedení Kirušky. Holky, moc vám to spolu sluší.

1.8. - 8.8.2010 Tábor agility Větřkovice

Větřkovice 2010Začátek srpna byl v duchu dalšího agility tábora, tentokrát u Opavy ve Větřkovicích. S Kirouškou už zase běhal Vláďa a tentokrát jim to moc šlo. Dokonce ve "sranda táborových neoficiálních závodech" si vyběhal v kategorii L 1. místo!!
Jen ten týden byl málo, sešla se bezva parta, takže pokud to vyjde, příští rok rozhodně na 14 dní.20.7.2010 Přejímka vrhu C
Hned po dovolené přijela paní Hendrychová na přejímku vrhu, myslím, že k hodnocení není co dodat.
"Vrh 9 štěňat typově a barevně velmi vyrovnaný, 2x kýla, mírně nižší váhy, tmavé oči dobrých tvarů, varlata a ocasy v pořádku."
Všechna štěňátka už mají své majitele, Popelka opravdu půjde k našim super kamarádům do CHS Bodemika Czech a Cornelka si u nás do září počká na svoje majitele a odlet do Canady.

12.7. - 17.7.2010 Tábor agility Smržovka

Smržovka 2010Před odjezdem jsme naočkovali a otetovali štěňátka a za neustále dohledu naší maminky a dcery jsme s naší ausinkou Kirou odjeli na tábor agility. Kiruška, která se vzorně o malé berňulky stará a navíc ještě doháravala prostě nechala "hlavu" u štěňat a rozhodla se, že skákat prostě nebude. Takže místo trénování a vypilovávání stylu jsme jí znova rozběhávali mezi začátečníky. Což se nakonec povedlo.
Bydlení bylo úžasné u našich kamarádů z CHS Bodemika Czech , kteří se celý týden rozhodovali, zda si vzít naší Popelku (Cinderella ZD).


11.7.2010 Další fotky štěňátek - ze 6.týdne
Vrh CŠtěňátka tráví horké dny nejraději v chládku pod kotcem. Opět jsme doplnili naší týdenní galerii novými fotografiemi. Prohlédnout si je můžete v odchovech u Brixie.

6.7.2010 Druhé video našich štěňátek

Přínášíme vám další video našich štěňátek. Miminka už pěkně řádí a zahradničí. Volné jsou už jen 2 fenky (Cornelie a Cinderella), takže neváhejte a volejte na 605 211 397.


24.6.2010 Miminkům jsou 4 týdny
Je to skoro k nevíře, ale jsou to dneska 4 týdny, co se naše miminka narodili. Už vrčí, štěkají, hrají si .... a vyjí. Opět nové fotky v odchovech u Brixie. Většina štěňátek už má i své majitele, jen 2 holčičky stále čekají na ty svoje ruce, které je přijedou pomazlit a velké srdce, které je bude milovat.

14.6.2010 Opět nové fotky miminek
S malým zpožděním dáváme fotky miminek na web. Všichni už koukají, chodí, slyší a rostou jim zuby. Úspěšně se blíží ke 2 kg a už mají i svá jména. Kluci - Centurion, Cassanova, Casper, Cairo a holky Cassiopeia, Celeste, Cinderella, Cornelie a Corra. U holčiček jsou některá jména na přání jejich majitelů, tak uvidíme, jak se která bude jmenovat.

4.6.2010 Nové fotky miminek

vrh CJak je naším zvykem, po týdnu jsme opět nafotili miminka. Vidět je můžete u Brixie v odchovech. Štěňátka se mají velmi dobře, už mají všichni přes 800 gr. Zatím jsou stále krmena jen od své maminky, která se stará velmi vzorně.


30.5.2010 První video našich štěňátek

Přínášíme vám první video našich štěňátek. Miminka se mají čile k světu.


27.5.2010 Vrh C je na světě

vrh c vrh CDnes na denní světlo přišel vrh C od rodičů Brixie Black Tara a CH. Brahmse Eleuteria. Štěňátek bylo celkem 11, ale bohužel 2 fenky se narodily mrtvé. Takže máme 9 štěňátek, které se mají čile k světu - 4 pejsky a 5 fenek. Celý porod Brixie zvládla porodit sama a bez medikace.
Jednotlivé fotky miminek v odchovech.


24.5.2010 Nastávající maminka - termín porodu se blíží

Brixie Black TaraJiž brzy k nám přiletí hejno čápů a vran. Aspoň podle bříška naší feňulky Brixinky to vypadá, že budeme mít co odhánět. Jinak temperamentní fenka už jen polehává a funí.

První termín na porod máme již ve čtvrtek 27.5.

 


29.4.2010 Za duhový most odešel Borac Jack Záře démantů

Duhový most Dostali jsme tu nejsmutnější zprávu, jakou jsme mohli dostat. Jediný pejsek po Libře, který měl velmi těžký start do života, kvůli poraněné nožičce, Borac Jack Záře démantů, dnes nezvládl svůj boj s torzí žaludku a bohužel jí podlehl. Byl tu s námi jen rok a půl, velmi krátká doba, ale i za těch pár měsíců dokázal přinést svým milujícím majitelům do života spoustu lásky a hezkých chvil. Byl pro ně malý zázrak.

Jacku, nikdy nezapomeneme!


21.4.2010 Štěňátka budou!!

SonoZa necelý měsíc od krytí jsme se vydali za naším panem doktorem s Brixinkou na sono. A radostná zpráva, štěňátka budou! Pan doktor napočítal asi 7 miminek. Tak uvidíme, kolik se jich opravdu narodí.

Porod očekáváme na konci května a štěňátka by měla být k odběru v půlce prázdnin. Předpokládáme u štěňátek hlavně úžasnou, přátelskou povahu.


3.4.2010 Krajská výstava Mladá Boleslav
V tento slunečný den jsme se vydali s ausinkou Kirou na KV do Mladé Boleslavi. Odtud jsme si odvezli VD2, ale máme radost z tatínka našich potencionálních štěňátek berňáčků CH. Brahmse Eleuteria, který vyhrál co mohl - V1, VT, KV a Vítěz Mladé Boleslavi.

Budou zase štěňátka v naší CHS?
BB - není slavná herečka, ale Brixie a Brahms

Brixie a BrahmsVe dnech 25. a 27.3. proběhlo krytí naší nejmladší fenky bernského salašnického psa, Brixie Black Tara. Jako otce štěňátek jsme si vybrali krásného psa, import Polsko, CH. Brahmse Eleuteria. Oba potencionální rodiče jsou DKK i DLK 0/0, OCD neg. a hlavně mají úžasnou povahu.

Krytí proběhlo bezproblémově, zejména překrytí bylo jako z učebnice a zamilovaný pár psů nás vůbec nepotřeboval. Jestli budou štěňátka, uvidíme za měsíc na sonu. Více u Brixie v odchovech.

 
AA - je fenka z našeho odchovu Abigale a Aron

Abča a AronJaro je doba mláďátek a tak se pro štěňátka rozhodla i majitelka Abigale Záře démantů, fenka po naší Berenice. Bezproblémové krytí proběhlo ve dnech 21. a 23.3. a uvidíme za měsíc, jestli se podařilo. Štěňátka budou odchovávána na naší chovatelskou stanici.

Krycí pes byl vybrán z českého odchovu Aron ze Slunného dvora. Oba rodiče jsou DKK i DLK 0/0.


6.3.2010 Neoficiální agility závody

Agility v haleKiruška nám začala hezky línat, takže výstavy na jaře silně omezíme. Ale chybějící chlupy nebrání běhání přes překážky a tak jsme se ve sněhu vydali do nově otevřené haly pro psy na naše již 2. neoficiální závody v agility. Opět do kategorie začátečníků, ale tentokrát se běželi dva běhy a to jump a agility. A jak jsme dopadli?
Jump - disk (Kira vzala jinou překážku, než měla, neboť běžela po paměti)
Agility - 3. místo (bez jediné chyby, jen byli pomalejší, než vítězové)
Kiruška si vyhrála krásnou kost, pomalu větší než ona.


6.2. - 7.2. 2010 DUO CACIB Brno

I přes mé zdravotní problémy jsem se s ausinkou Kiruškou a s kamarády od berňáčků vydala na dvoudenní výstavu do Brna. Moc děkuji handlarkám, které mi Kiru vystavily, protože já bych to nedokázala. V sobotu s Kirou Alena Šimková z CHS Dreamfinder vyběhala VD4, i když se pan rozhodčí Krinke rozhodoval o výborné. V neděli pak Denisa Řeháková, která už Kiru vystavovala, vyběhala krásné 3. místo se známkou V3 z 5 fen. Holky, oběma moc děkuji.

Kira s AlenkouKiraKira s DeniskouKiraKira s Deniskou


1.1.2010 Novoroční závod agility

Noroční závody KiraJak na Nový rok, tak po celý rok - tento první den jsme se vydali s naší ausinkou Kirou na její první závody v agility. Sice byli neoficiální, ale i tak se dala zažít krásná atmosféra závodů. Tyto závody pořádal náš mateřský KK Březiněves, takže Kira závodila na domácí půdě. Parkur byl jednoduchý, pro začátečníky, ale běžela bez jediné chybičky a získala krásné 2. místo.

Za fotky z běhu děkujeme Zdeňkovi Korintovi a za trpělivost při trénování Markétě Korintové z CHS od Čeníčka.

KiraKiraKiraKiraKira


Aktuality roku 2013
Aktuality roku 2012
| Aktuality roku 2011 | Aktuality roku 2010 | Aktuality roku 2009
Aktuality roku 2008 | Aktuality roku 2007 | Aktuality roku 2006 | Aktuality roku 2005