Bernský salašnický pes

 
 
menu Home menu
menu Naše feny
menu Odchovy
menu Fotogalerie
menu Krycí psi
menu

In Memoriam

menu Odkazy
menu Kontakt

 

Záře démantů
Navštivte naše druhé stránky
Australského ovčáka

 

Klece pro psy
Coursing
Agility tábor a výcvikové víkendy
Čtečka čipů pro psy
Vysoušeč pro psy
Vysúšač pre psov a čítačka čipov
Portál pro chovatele

 

Klece pro psy

Vítáme Vás v chovatelské stanici plemene bernský salašnický pes
a australský ovčák.

 

 
Události roku 2013
 

20.12.2013 Březost potvrzena!

Včera v podvečer jsme byli u našeho pana doktora mu popřát krásné vánoce a také na sonografickém vyšetření a on nám potvrdil, že koncem ledna se můžeme těšit na malé berňáčky. Jedná se o zatím poslední vrh v naší CHS a doufáme, že naše Géčka budou vyrovnaná jako štěňátka z předchozích vrhů. Více o našem vrhu G bude vždy na jeho stránce.


Dia Griene Cinda30.11. - 1.12.2013 Úspěch odchovu na výstavách

Musím říct, že tento víkend se poměrně dařilo. Dia Griene se vydala na dvoudenní výstavu na Slovensko do Nitry, kde v sobotu získala známku VD, ale v neděli V2, R.CAC.

Do sousedního Polska - National Dogshow Świebodzice se vydala panička s naší odchovankyní Cinderellou a ta boduje. Je to její první výstava po štěňátkách a hned V1, CAC ve velmi pěkné konkurenci.

Jsme na obě holčičky mooooc pyšní.


Brixie a Flavio23. a 24.11.2013 Máme nakryto!

Jelikož je naší Brixie už 6 let, pečlivě jsme zvažovali a čekali do poslední chvíle, jak na tom naše holčička bude a zda ještě ten poslední vrh uděláme. Po konzultaci s naším panem veterinářem jsme se shodli, že nic nebrání tomu ještě naposledy Brixinku nakrýt. A tak jsme jeli, vše vyšlo, krytí i překrytí bylo opět na 1* a teď si jen měsíc počkáme, zda se vše povedlo. A kdo je tím posledním vyvoleným ženichem? Tentokrát je to krásný mladý pes s velkou perspektivou JrCh., CH. Flavio Eleuteria a já moc děkuji Stáně Holčákové, že mi umožnila s tímhle úžasným psem nakrýt.


Face2.11.2013 MVP Praha

V rámci socializace jsem vzala malou Face i na výstavu do Prahy, která se koná v uzavřených halách a může to psům vadit. Face se chovala naprosto v pohodě a byla oceněna ve své třídě dorostu jako VN s krásným posudkem. Je to její poslední letošní výstava a uvidíme, co nám přinese příští rok.


OV Džbán12.10.2013 OV Džbán

"Jen na oblastku" jsem vzala hned 3 fenky z naší smečky. Nejmladší Face do dorostu, australandu Medinku a pomeranianku Dorinku. Dlouho jsem nezažila tak pohodovu výstavu. Sice poměrně zima, ale všichni rozhodčí byli v dobré náladě a i když posuzování nebylo o to mírnější, bylo to celé takové přátelské. O to větší moje radost, když Face dostala ocenění VN1 s krásným posudkem, Méďa V1, VT, OV a Dorča také V1, VT, OV. Snad pro úspěch všech našich fen jsme zústali až do odpoledních soutěží. Face byla vybrána do užšího výběru a následně i jako Nejkrásnější pes dorostu!!! Udělala mi holčička velkou radost.


21.9. - 22.9.2013 KV a svod mladých Zárybničná Lhota

Na podzimní klubovou výstavu jsem jela jako obvykle pracovat jako vedoucí kruhu. Ale jelikož byl termín na svod mladých našeho eFka, vzala jsem s sebou i malou Face a přihlásila do dorostu. Na sobotní výstavu se přihlásilo více našich dětiček a vůbec se neztratily. Centurion ve třídě otevřené VD, do mezitřídy šla Elisabeth VD a Eliška V. Z obou mám radost, neboť v této třídě bylo jen pár výborných a vyjímkou nebyla ani známka dobrá, takže super. Nejvíce zabodovala Dia Griene, ve třídě otevřené z 53 fen získala známku V3!!

Velkou radost mi udělala i naše mladé naděje Face a Franklin. Face ze 7 zúčastněných fen VN2!! A i Franklin ve své třídě dorostu získal VN2!! Prostě krása.

V neděli byl svod mladých, kde kromě Fénixe přijela všechna štěňátka. Nebyla shledána žádná vylučující vady z chovu, vytčena jen vlnitější srst, ale to mají všichni naši mlaďoši, takže jsem moc spokojená. Všem majitelům našich štěňátek moc děkuji za to, že přijeli.

Zvláštní dík patří Táně od Franklina, která mi hlídala Face a i jí vystavila. Za fotky ze svodu a Face děkuji Karolině Kramolišové.

Dia Griene Franklin Franklin svod
Dia Griene Face Franklin svod mladých (zleva Frída, Falco, Franklin, Face a Flower)
 

14.9.2013 Krajská výstava Karlovy Vary
Jak jsem se dozvěděla, na tuto výstavu se vydal chlapeček z našeho poslední vrhu - Falco. Opět ostudu neudělal, odešel s oceněním VN. Jelikož byl sám, tak se pořadí nezadávalo. Mám z něj velkou radost a těším se na svod mladých na klubovou výstavu KŠSP.

9.9.2013 Další výsledky RTG Eragon ZD

Krásná zpráva přišla dnešní odpoledne. Jediný princ z vrhu E byl na RTG kloubů. Eragon dopadl jako jeho sestřička, takže DKK i DLK 0/0, OCD negativní!! Super, mám velkou radost!!


Elisabeth6.9.2013 Výsledky RTG Elisabeth ZD

Další radostná zpráva na sebe nenechala moc dlouho čekat. Na RTG kloubů začínají chodit dětičky z vrhu E a první výsledek je úžasný, Elisabeth dopadla nejlépe jak mohla, DKK i DLK 0/0, OCD negativní!! Mám velkou radost i za majitelku Elišky.


21.7.2013 MVP Mladá Boleslav - pro mě výstava snů!!

Na tuto výstavu jsem přihlásila Face, aby ochutnala výstavní prostředí, zkrátka aby se trošku otrkala. Byla to její premiéra. Chovala se naprosto úžasně a v konkurenci 3 štěňátek získala ocenění VN2 s krásným posudkem.

Dále se této výstavy zúčastnili Centurion - VD, Dia Griene - V3 a Elisabeth - V. Tato sestava se mnou čekala i do odpoledních soutěží na závěrečné soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu. A pro mě neskutečné, po 10 letech chovu, chovatelská skupina Záře démantů obsadila 1. místo - nestydím se ani za svojí radost, ani za svoje slzy a všem moc děkuji, že se mnou vydrželi v tom horku počkat. Děkuji!!

 

Face 1. místo radost radost


certifikát14.7.2013 Seminář na masážní techniky s Bc. Kateřinou Plačkovou

Využila jsem příležitosti a přilásila se na seminář na masážní techniky pro psy, rehabilitace na balonech a strečink po pohybovém výkonu. Jela jsem se svými australskými ovčáky. Kamarádka si půjčila i Kiru, takže jeli obě austalské holky, Medulka i Kira. Bylo to naprosto úžasné a velmi poučné. Nejvíc se holkám líbilo cvičení na balonech, které je skvělé např. pro feny po porodu, kvůli jejich svalstvu, které opravdu trpí ležením fen v porodnách.
Fotky ze semináře najdete na mém FB.


16.6.2013 Smutek i radost zároveň
Dnešní den pro nás začal velmi smutnou zprávou. Dnešní den ve spánku odešla za duhový most naše holčičku z vrhu A - Aduška Záře démantů, která prohrála svůj boj se zákeřnou rakovinou kosti. Dožila se 7 let a 2 měsíců, sbohem Aduško, nikdy nezapomeneme na tvou krásnou dušičku :(

Dia GrieneŽivot je houpačka a tak smutek střídá radost. Na výstavu do Klatov naší CHS jela reprezentovat Dia Griene ZD a získala krásné umístění V3 z 15 fen :) Didinko moc gratuluju a máme velkou radost.

Moc děkuji i Stáně Holčákové, že s naší holčičku chodí bojovat do výstavního kruhu a musím říct, že to holkám spolu opravdu sluší.


11.5.2013 Klubová výstava Rožnov po Radhoštěm

Této deštivé klubovky se zúčastnila dvouletá fenečka z vrhu D - Dia Griene Záře démantů - ve třídě otevřené, ocenění excellent (V), ze 49 fen dokončila výstavu v první osmičce - dobrý Didinko!!! Děláš nám radost a díky za vzornou prezentaci naší chovky.


25.4.2013 Přejímka vrhu F

V pondělí večer k nám přijela na přejímku vrhu poradkyně chovu MVDr. Kateřina Pavlisová. Všechna štěňátka jsou standardní, nemáme ani jednu kýlu, žádný zálomek a všechny skusy nůžkové. Co více si může chovatel přát. Jsem nadšená. Také už je rozhodnuto, která holčička u nás zůstává, takže posilou smečky je malá Face.


28.3.2012 Naše štěňátka jsou již všechna zamluvena, ale již mají potvrzenou březost dvě holčičky z našeho odchovu - Cinderella ZD a Cassiopeia ZD. Již nyní mají rezervace na štěňátka, proto kontaktujte chovatelky co nejdříve.
Cinda Cass
CHS Bodemika CHS Terra Tricolor

25.3.2013 Opět nové fotky štěňátek

Týden uběhl jako voda, štěňátka už dostávají kašičku, ale maminka Brixie se o ně stále vzorně stará. Jelikož máme všechna štěňátka zadána, tak začínají k nám jezdit i budoucí páníčci našich štěňátek a také už mají přidělena jména. Fotky opět ve vrhu F.


18.3.2013 Nové fotky štěňátek

Opět proběhlo focení našich miminek po týdnu, aby bylo vidět, jak nám rostou. Štěňátka už vidí, slyší a zjistili, že mají nožičky. Prostě už začíná být veselo, i když ještě stále většinu dne prospí. Fotky opět ve vrhu F.


vrh F10.3.2013 Vrh F má nové fotky

Dnešní den byl ve znamení focení štěňátek, maminka Brixinka se vzorně stará, štěňátka krásně přibírají a celkově je vše zatím na pohodu.

Nové fotky štěňátek opět ve vrhu F.

A navíc, moc gratulujeme tatínkovi našich štěňátek CH. Cameronovi Codeli Girls, který se zúčastníl prestižní výstavu CRUFTS 2013 a ve třídě otevřené získal nádherné 3. místo. Velká gratulace!!


Vrh F2.3.2013 Vrh F je na světě

Během sobotního dopoledne přivedla Brixinka na svět 6 krásných štěňátek. Máme 3 kluky a 3 holky, rozdělila to spravedlivě :) Všechna štěňátka přišla na svět doma, bez veterinární pomoci, s krásnými porodními váhami a všechna jsou standardně vybarvená.

Fotky jednotlivých štěňátek najdete ve vrhu F.


Vrh F27.1.2013 Březost potvrzena!!

Koncem týdne jsme byli u našeho pana doktora na sonografickém vyšetření a on nám potvrdil, že začátkem března se můžeme těšit na malé berňáčky. Oba rodiče jsou DKK i DLK 0/0, OCD negativní. Oba mají pohodovou vyrovnanou povahu.


6.1.2013 NVP Brno

Dia GrieneNa této výstavě v Brně velmi dařilo naší holčičce z vrhu D, Dia Griene ZD (Brixie Black Tara a CH. Brahms Eleuteria) získala krásné ocenění V2, R.CAC z 11 fen!!!

Konkurence byla velmi silná, ale Didinka se neztratila. Moc děkuju Stáně za předvedení, prostě holky, udělaly jste mi velkou radost.


1.1.2013 Máme nakryto!!
Poslední dny v roce jsme trávili na určování progesteronu a jízdami za psím ženichem. Tentokrát jsme pro naší Brixinku vybrali krásného psa JCH. CH. CAMERON CODELI GIRLS. Camerona jsme vybrali nejen pro jeho krásný exteriér, ale především dlouhověkost v rodokmenu a úžasnou povahu, neboť na povaze si opravdu hodně zakládám. Krytí proběhlo ve dnech 30. a 31.12. 2012 naprosto spontánně a ukázkově. Moc díky Martině Kopecké z CHS Codeli Girls, že si na nás našla čas i na Silvestra. Pokud se vše povedlo, štěňátka by se měla narodit začátkem března.

 


Aktuality roku 2013
Aktuality roku 2012 | Aktuality roku 2011 | Aktuality roku 2010 | Aktuality roku 2009
Aktuality roku 2008 | Aktuality roku 2007 | Aktuality roku 2006 | Aktuality roku 2005