Bernský salašnický pes

 
 
menu Home menu
menu Naše feny
menu Odchovy
menu Fotogalerie
menu Krycí psi
menu

In Memoriam

menu Odkazy
menu Kontakt

 

Záře démantů
Navštivte naše druhé stránky
Australského ovčáka

 

Klece pro psy
Coursing
Agility tábor a výcvikové víkendy
Čtečka čipů pro psy
Vysoušeč pro psy
Vysúšač pre psov a čítačka čipov
Portál pro chovatele

 

Klece pro psy

Vítáme Vás v chovatelské stanici plemene bernský salašnický pes
a australský ovčák.

 

 

 

Události roku 2011

 


4.12.2011 CAC Świebodzice
Skoro na konci roku se jela ukázat fenka z vrhu D Dia Griene do sousedního Polska. Ostudu rozhodně neudělala - Velmi nadějná 1. Děkujeme a máme radost.


21.10.2011 Výsledky RTG Centurion ZD
Dneska je prostě super den. Další potomek z vrhu C obdržel výsledky oficielních RTG a opět s tím nejlepším výsledkem, jaký mohl být. Centurion Záře démantů DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD neg. !!!! Bombaaaaa. Jen tak dál dětičky.
Zároveň jsme obdrželi výsledky DNA testů našich ausinek na oční choroby. Více na jejich webu.


Cinda CAJCCeleste ZD1.10.2011 Klubová výstava KŠSP Zárybničná Lhota
Neuvěřitelné!!! Cinduška v silně obsazené třídě mladých 34 fen získala V1, CAJC a následně i titul Nejlepší mladý - BOJ!!!! Moje radost nemá konce. A to nebylo všechno. Této výstavy se účastnil i Centurion a Celesta, oba získali známku výborná. Celinka se dostala mezi 9 nejlepších a při vylučování odcházela jako 3, takže i když se to nezadává, skončila v podstatě 7. Co více dodat. Fota: Cinderella a Celeste.
Z vrhu D se Didinka vydala na Krajskou výstavu do Litoměřic a dostala známku VN1 a pan rozhodčí Jančík jí velmi chválil. Prostě mi děti dělají radost :)))

A protože nejen výstavy patří do života našich berňáčků, měl tento víken krásné pokračování. Cassiopeia složila tento víkend zkoušku ZOP. Moc gratulujeme!!


Cinderella18.9.2011 Národní výstava Brno
Konečně se to opravdu podařilo. Po všech těch druhých, třetích a čtvrtých místech se usmálo na Kačku a Cindušku štěstí. Panu rozhodčímu Vondroušovi se naše holčička moc líbila a tudíž v silně obsazené třídě mladých získala V1, CAJC! A aby naše radost byla ještě větší, získala i Nejlepšího mladého - BOJ. Prostě Popelka dělá čest svému jménu a roste do krásy.

Jako vždy moc děkujeme za vzornou prezentaci naší psí holčičky.

 


15.9.2011 Výsledky RTG Casiopeia ZD
Dostali jsme nádhernou zprávu. Takovou, jakou dostává chovatel opravdu moc rád. Jelikož nastala doba, kdy náš vrh C začne chodit na RTG a my se dozvíme, jak ta naše miminka opravdu dopadla. Jako první má oficelní vyhodnocení Casiopeia a dopadla nejlépe jak mohla DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD neg. !!!! Máme hroznou radost.


28.8.2011 Mezinárodní výstava Mladá Boleslav
Na tuto výstavu se vydala štěňátka z našeho C i D vrhu. Pro miminka to byla premiéra a nám udělala radost. Všechna dostala známku VN a to Douglas VN2, Darwin VN3 a Dia Griene VN3. Hlavně to zvládla velmi dobře a v kruhu nám ostudu rozhodně neudělala.

Zato Céčkaři už jsou ostřílení výstavní matadoři, hlavně někteří. Cairo tentokrát VD, ale skvěle se umístil Centurion, ve velké konkurenci V2. A samozřejmě Cinduška, která opět nezklamala a opět zůstala na bedně - V3.
Na fotkách zleva Douglas, Dia Griene, Darwin, Cinda a Centurion.

DouglasDia GrieneDarwinCindaCenturion


17.7.2011 NV Mladá Boleslav
I když jsem se právě vrátila z dovolené, jela jsem se podívat na výstavní klání našich dětí z vrhu C a to Centuriona a jak jinak, než Cindušky. Pro Centuriona to byla výstavní premiéra a i když dostal znám VD (ve třídě mladých byla jen 2x zadána známka výborná), tak v jeho posudku nebyla žádná výtka. A čeho si opravdu vážím, je to, jak to zvládl. Perfektně stál při kontrole zubů i varlat, při pohybu si radostně vrtěl ocáskem. Na poprvé úžasný výkon.

Cinduška opět nezklamala, opět výborná s úsměvem, neboli V2 a tudíž opět v pořadí.


4. - 5.6.2011 Štěňátka už odjíždějí a Cinda opět sklízí úspěchy
Zatímco já doma předávám štěňátka novým majitelům a nestačí mi kapesník na slzičky, majitelka Kačka opět volá radostnou zprávu. Vydala se se Cinderellkou na International Dogshow Leszno Poland 2011 a z 9 fenek ve třídě mladých opět stojí za cedulkou s pořadím, tentokrát V4. Díky.


21. - 22.5.2011 NV a MVP v Litoměřicích
Opět se moje holčičky vydali na výstavu, tentokrát do Litoměřic. A opět byla Cinduška na bedně. Po oba dva dny získala ocenění V3, takže velká spokojenost.


18.5.2011 Úspěchy Cinderelly
Cinduška se svojí paničkou Katkou se vydali na pár dalších výstav a holčička opět zabodovala. Nejvíce teď v neděli 15.5. v Polsku, kde získala VÝBORNÁ 1, YOUTH WINNER A BEST JUNIOR s krásným posudkem a v konkurenci 5 fen. Jen pár dní před tím 1.5. byly holky na Slovensku, kde získala ocenění V3 a na konci dubna na Krajské výstavě v Mladé Boleslavi V2. Tam šla dokonce se svým psím kamarádem Lavíkem do párů a i když je to teprve psí dorostenka, tak získali v párech krásné druhé místo. Prostě nádhera.


7. - 8.5.2011 Rožnov pod Radhoštěm - SKV a svod vrhu C
Tento slunečný víkend jsem se vydala se svými "dětmi" z vrhu C na výstavu a hlavně na jejich svod mladých. Na výstavě mi udělal radost hlavně Cairo ZD, který ve svých 11 měsících získal ocenění V3 a to v konkurenci 31 psů!!! Na jeho věk je to skutečně úžasné a já moc děkuji majitelům, že ho přihlásili i když nechtěli :))
Na svod mladých přijelo 7 štěňátek z 9. Cornellie to má z Canady opravdu daleko a Coře onemocněla panička, tak bohužel nemohla přijet. Závěr komise při svodu byl úžasný, nebyla nalezena žádná hrubá vada, všichni plnochrupí, žádné zálomky, jen 1x zánět a viditelná spojivka. Takže celý vrh byl opravdu pochválen i když jsme šli poslední tak prý nejlepší na konec :))

Cairo ZD vrh CCairo Záře démantů - V3

 

Svod mladých - zleva: Centurion, Casper, Cairo, Cassanova, Brahms, Cassiopeia, Cinderella a Celesta

 

 


13.4.2011 Rodíme dál - vrh D berňáčků je na světě
Sotva jsme přijeli z veteriny, kde jsme zkontrolovali novopečenou maminku Kirušku a její miminka, udělala jsem oběd, tak začla Brixie tlačit. V 16.30 přivedla na svět prvního klučíka a ve 23.00 skončila holčičkou. Je to rozdělené spravedlivě, máme 3 kluky a 3 holky, všechny krásně zbarvené. Porod byl zcela spontánní, bez medikamentů a štěňátka se mají čile k světu. Fota dodáme později.


12.4.2011 Vrh A australských ovčáků je na světě
Kiruška se rozhodla, že do pátku čekat nebude a tak zcela nečekaně začala ráno rodit. Celý porod trval 2 hodiny a za tu dobu přivedla zcela sama jen za našeho dozoru na svět 5 krásných štěňátek. Máme 2 kluky black tri, 1 klučík red tri a obě holčičky jsou v barvách blue merle. Mamina se od svých mrňousků ani nehne a bezvadně se o ně stará. Porodní váhy super, nejlehčí červený pejsek 340 gr, obě holky 380 gr a černí kluci 440 a 480 gr. Více na našem druhém webu www.australak.cz


10.4.2011 Národní výstava Ostrava
CinderellaCinduška na své další výstavě opět na bedně. Byť nejmladší ve své třídě, tak ve velmi silné konkurenci podstatně starších fen vyběhala krásné 3. místo s oceněním V3.

Co více dodat k tomu, jak velkou máme radost, že se Cinda stále drží na předních místech. Jen tak dál holčičky, Cindo a Kačko, moc vám vždy držíme palce a myslíme na vás.

 

 

 


2.4.2011 Mezinárodní výstava v Berlíně
CinderellaMajitelka Cindušky se vydala na výstavu za hranice Čech, do sousedního Německa. Konkurence ve třídě mladých byla velmi silná, 12 přihlášených fen. Posuzování rozhodčího p. Hanse Jahrlinga - předsedy německého klubu DCBS bylo velmi pečlivé a důkladné. Nebyla zadána ani jedna známka výborná, ty se ve třídě mladých nedávají.
Máme velkou radost, že Cinda opět nezklamala a byla "na bedně" se známkou VD3.

Holčičky, děkuji za krásné 3 místo a úžasnou prezentaci naší chovatelské stanice a českého chovu obecně i za hranicemi.


20.3.2011 Cinderella ZD v Nitře
My teď na výstavy nejezdíme, ale naší CHS krásně prezentuje naše holčička z vrhu C - Cinduška. Její majitelé jí vzali na Slovensko, poprvé ve třídě mladých, jako najmladší získala krásné ocenění V2. Fenka která Cindu porazila nakonec získala i titul BOB, takže máme i z druhé místo opravdu velkou radost. Doufám, že bude později i fotka.


8.3.2011 Březost potvrzena

Jednou si dole jednou nahoře ...... přesně po týdnu jsme se vydali opět za naším panem doktorem a tentokrát pro dobrou zprávu. Obě naše holčičky Brixie i Kira jsou březí, takže v půlce dubna u nás bude velmi veselo.

Více o vrhu A australských ovčáků najdete na www.australak.cz.


1.3.2011 Odešla naše Libruška
Brixie a BrahmsLibra se dožila rovných 7 let a 1 den. Bylo to fenka se stále dobrou náladou, nejhodnější holčička, kterou jsme tu měli. Vyhrávala na výstavním poli, ale boj s rakovinou prohrála. Její konec přišel velmi rychle a nečekaně. Do posledního dne jsme doufali, že se to změní, nemohli jsme tomu uvěřit. Ale stalo se. Odešla tiše a bez bolesti v narkoze v brzkých odpoledních hodinách. Odešla za svým jediným štěňátkem. Teď už si běhá po pláních s ostatními pejsky a nic jí netrápí. Jen tu nechala rodinu, která po ní moc pláče a bolí jí to. Stále doufám, že se někde objeví její střapatá hlava a stále je těžší si uvědomit, že to tak není. Libruško, holčičko naše, sbohem a děkujeme i za těch 7 let.


12. - 13.2.2011 Máme nakryto
Brixie a BrahmsJelikož nám holčičky začaly společně hárat, měli jsme samozřejmě i téměř stejné krycí dny. 11. a 12.2 jsme byli s Kirou na Moravě za pejskem z Francie - Erosem of Crystal Lake a ještě na otočku jsme tentýž den 12.2. a následně 13.2. jeli s Brixie za jejím ženichem. Pro poměrně úspěšný vrh C jsem se rozhodli krytí Brixie a Brahmse Eleuteria opakovat. Všechna štěňátka mají totiž úžasnou přátelskou povahu a některým potomkům se již i daří na výstavním poli.
Za měsíc se s oběma holčičkama vydáme na sono a uvidíme, zda těchto pár opravdu hektických dní přinese další vrhy v naší CHS.


5.- 6.2.2011 MVP Brno
CinderellaCassiopeiaMy měli tuto výstavu jako pracovní, ale přihlásily se na ní naše holčičky z vrhu C po Brixie a Brahmsovi. A máme z nich velkou radost. Cassiopeia po oba dny byla oceněna jako Nadějná, ale v kruhu se chovala velmi sebejistě.
Cinda ve silné konkurenci v sobotu svou třídu vyhrála VN1, Nejlepší dorost. V neděli se opět rozhodovalo o prvním místě mezi Cindinkou a fenkou z Holandska a tentokrát si to holky prohodily a Cinda byla VN2.
Jsme na holčičky moc hrdí.

Pro povedený exterier a hlavně skvělou povahu jsme se rozhodli toto krytí opakovat. V brzké době se vydáme s Brixie opět na krytí.


1.2.2011 Hromadné hárání
Koncem ledna jsme čekali, že začne hárat naše ausinka Kiruška my se vydáme za ženichem. Kira opravdu hárat začala, ale berňulka Brixie se rozhodla, že nezůstane pozadu a okamžitě jí následovala. Takže až progesteronové testy zavelí, odveze obě holčičky za svými vyvolenými ženichy.


8.1.2011 NVP Olomouc

Cinderella ZDNa tuto první výstavu roku 2011 jela holčička z našeho odchovu vrh C, Cinderella Záře démantů.

V konkurenci 7 feňulek ve třídě dorostu zvítězila a získala VN1 a Nejlepší dorost. Máme velkou radost, Kačce gratulujeme a moc děkujeme, za vše.

 

 


Leden 2011
V uplynulém roce jsme se dočkali od Brixinky prvních štěňátek, Beruška s Librou si užívají zaslouženého důchodu a s Kiruškou jsme začali nový sport - coursing a více se věnovali agility. A co plánujeme v tom letošním?
Rádi bychom další vrh od Brixinky a plánujeme také naše první štěňátka australáčků. Jelikož si chceme užít sportovní léto, plánujeme štěňátka na jaře roku 2011. Již teď čekáme na začátek hárání Kiry každým dnem a vydáme se za ženichem.

Dnešním dnem jsou spuštěny i samostatné webové stránky pro Kirušku.


Aktuality roku 2013
Aktuality roku 2012 | Aktuality roku 2011 | Aktuality roku 2010 | Aktuality roku 2009
Aktuality roku 2008 | Aktuality roku 2007 | Aktuality roku 2006 | Aktuality roku 2005