Bernský salašnický pes

 
  AKTUALITY
menu Home menu
menu Naše feny
menu Odchovy
menu Fotogalerie
menu Krycí psi
menu

In Memoriam

menu Odkazy
menu Kontakt

 

Záře démantů
Navštivte naše druhé stránky
Australského ovčáka

 

Klece pro psy
Coursing
Agility tábor a výcvikové víkendy
Čtečka čipů pro psy
Vysoušeč pro psy
Vysúšač pre psov a čítačka čipov
Portál pro chovatele

 

Klece pro psy

Vítáme Vás v chovatelské stanici plemene bernský salašnický pes
a australský ovčák.

 

Události roku 2009

31.10.2009 Bonitace Kiry
Kvůli bonitaci Kirušky jsme opustili o dva dny dříve úžasný výcvikový víkend a Kira nezklamala. Byla zcela bez problémů zbonitována a tím uchovněna.

28. - 30.10.2009 Výcvikový víkend Heroltice
Na vvýcvikový víkend poblíž Brna do Heroltic jsme se vydali s berňačkou Brixie a ausinkou Kirou. S Brixinkou jsem se věnovala klasickému výcviku, ale Vláďa se našel v agility, a to také celý víkend s Kiruškou trénoval. Pár fotek, jak se do toho spolu opřeli.
KiraKiraKiraKiraKira

27.9.2009 Bonitace Brixie Black Tara
Tímto dnem se Brixie stává naší další chovnou fenou s bonitačním kodem 435 ALNRS 5p5 A0neg. Bonitační i měřící komise si na ní pochvalovala hlavně povahu.

Léto 2009

V druhé polovině srpna jsme se vydali na Letní tábor Přátelství do Heroltic. Jak jsme se měli dovolujeme ukázat na fotogalerii našich kamarádů Tyslíků z CHS Santa Conny.
I když jsme měli přihlášeno pár výstav, tak vzhledem k tomu, že Kira úplně vylínala, tak jsme krásné letní počasí využili jinak a chodili s našima holkama plavat. Jediné výstavy, které jsme se zúčastnili, byla Krajská výstava Rybníky, kde dle předpokladu kvůli srsti byla oceněná známkou VD, i když prý typově nejhezčí fenka, jelikož je to výstava krásy, srst nám prostě chyběla.

KiraKira a LibraLibra

27.8.2009 RTG Kira
Dnes nám přišly oficielní výsledky RTG kloubů naší feny australského ovčáka Kiry. K velké radosti dopadla nejlépe jak mohla DKK 0/0 a DLK 0/0.

12. - 22.7.2009 Letní tábor agility Smržovka a Jizerské hory

agilityV červenci jsme se vydali s Kirou na svůj první tábor agility na Smržovku do Jizerek. Bydleli jsme u našich kamarádů z CHS Bodemika Czech. Parádně jsme si to užili, při návratu navštívili i Český ráj.

Kiruška byla rozhodně šikovnější než panička, ale vzdát to nehodlám a pokračovat budeme už v srpnu na dalším našem psím táboře.


20.6.2009 Klubová výstava KCHMPP

Australský ovčák KiraOpět jsme se vydali s naší fenou australského ovčáka Kirou na klubovou výstavu do Mladé Boleslavi. Pan rozhodčí Milan Krinke byl velmi přísný a ve třídě mladých v konkurenci 5 fen zadal jedinou výbornou, a to právě naší fenečce, takže konečné rozhodnutí Kira V1, bez nároku na titul. I tak jsme velmi pyšní.


30.5.2009 Krajská a klubová výstava u Hradce Králového
Po návratu z dovolené jsme se vydali na další výstavu. Tentokrát jsme vezli dvě naše fenečky Kiru a Brixie, jelikož se jednalo o Krajskou výstavu spojenou s Klubovou výstavu ŠSP. Až na příšerné počasí jsme spokojeni, Brixie v mezitřídě VD a Kira ve třídě mladých získala ocenění V1, Vítěz třídy mladých.

8.5.2009 Klubová výstava KCHMPP
Dnes jsme s Kiruškou vyjeli do Mladé Boleslavi na klubovou výstavu pořádanou KCHMPP. Počasí bylo úžasné, skvěle jsme si výstavu užili, protože i když jsme na posouzení čekali až do odpoledne, Kira se krásně vyblbla na louce s kamarádkou Wicky.
Už jen třešinka na dortu bylo skvělé umístění V4 z devíti fen ve třídě mladých.
Za fotky děkujeme paní Aleně Šimkové, majitelce pejska A EXCELENT WEIHAIWEI New Acro, protože Vláďa předváděl a já měla v ruce kameru.
Kira ukázka zubůKiraKira v postojiKira - výborná 4

2.5.2009 MVP Praha

KiraVydali jsme se na mezinárodní výstavu s naší nejmladší fenkou australského ovčáka Kirou. Dostala VD3, ovšem s krásným posudkem.

Za týden nás čeká výstava klubová, tak uvidíme, jak si Kiruška povede tam.


3.2.2009 RTG Brixie Black Tara
Po 14 dnech čekání, kdy jsme nechali udělat RTG kloubů na klinice NEOvet u MVDr. Bednáře, naší nejmladší berňačce Brixie, přišly výsledky od MVDr. Deckera. Máme velkou radost, neboť dopadla výborně, DKK 0/0, DLK 0/0 i OCD neg.

22.1.2009 Výsledky DNA testů
Využili jsme grantu na rok 2008, který byl dán Ing. Dostálovi na vyšetření očí u australských ovčáků. Nechali jsme naší ausince Kiře odebrat krev a dnes přišly výsledky. První skvělá zpráva tohoto roku, dle genetického vyšetření má Kira PRA i CEA - clear - geneticky čisté, tudíž nikdy nemůže odemocnět těmito vadami a ani je nebude předávat svým potomkům.

Aktuality roku 2013
Aktuality roku 2012 | Aktuality roku 2011 | Aktuality roku 2010 | Aktuality roku 2009
Aktuality roku 2008 | Aktuality roku 2007 | Aktuality roku 2006 | Aktuality roku 2005