Bernský salašnický pes

 
 
menu Home menu
menu Naše feny
menu Odchovy
menu Fotogalerie
menu Krycí psi
menu

In Memoriam

menu Odkazy
menu Kontakt

 

Záře démantů
Navštivte naše druhé stránky
Australského ovčáka

 

Klece pro psy
Coursing
Agility tábor a výcvikové víkendy
Čtečka čipů pro psy
Vysoušeč pro psy
Vysúšač pre psov a čítačka čipov
Portál pro chovatele

 

Klece pro psy

Vítáme Vás v chovatelské stanici plemene bernský salašnický pes
a australský ovčák.

 

Události roku 2012

 

2.12.2012 Národní výstava Walbrzych
Na výstavu do Polska se vydala naše fenka z vrhu D - Dia Griene. A úžasný úspěch V1, CWC!!!! Moc děkuju, mám velkou radost.


3. - 4.11.2012 NVP Praha
Pro mě parádní víkend na MVP v Praze. Po oba dva dny jsem si jela jen užívat a držet palce naší holčičce z vrhu E a kamarádům. Elisabeth nezklamala, na rozjezd v sobotu VN2 a v neděli to završila VN1, vždy ze 4 fen, takže paráda. Bylo mě slyšet na celou halu :) Fotka snad bude brzy.


20.10.2012 Bonitace potomků Záře démantů
V sobotu jsem jela na bonitaci držet palce našim štěňátkům z vrhu C a holčičce z vrhu D. Všichni prošli skvěle, s krásnými bonitačními kody.

bonitaceCenturion - 535 AJLZ 55 A0neg.
Cassiopeia - 525 ALZ 45 A0neg.
Cairo - 435 AZ 55 A0neg.
Dia Griene - 535 A 55 A0 neg.

U potomků z vrhu C prostě měkčí přední nohy, ale jinak super!! Takže hurá do chovu, obzvlášť Cairo je celý táta Brahms :) Co si cením jsou perfektní povahy, u měření nebyl žádný problém, prostě správný berňáček jak má být.


Dia Griene6.10.2012 Krajská výstava psů Litoměřice
Na výstavu v místě svého bydliště se vydala konečně zase po nějaké době i Dia Griene. A rozhodně ostudu neudělala. Ve třídě mladých získala ocenění V1, Vítěz třídy mladých!! Udělala nám všem holčička velkou radost, jen tak dál.

Rozhodčím byl pan Polgar.

 


vrh E21. - 22.9.2012 Klubová výstava KŠSP o.s. a svod mladých vrhu E
Jako každou klubovou výstavu jsem si jela užít hlavně pracovně jako vedoucí kruhu a podpořit naše nejmladší dětičky z vrhu E při jejich svodu.

Na výstavě se ukázala naši potomci z vrhu C a to Cinderella se známkou V, Centurion VD a Cassiopeia D. Posuzování zahraničních rozhodčích bylo více než přísné. Výstavní zkušenosti začaly sbírat i holčičky z Ečka a to Eliška se známkou N a Elisabeth s hodnocením VN.

Radost jsem měla ze svodu mladých, kde kromě Ebony Quenn, kde si panička poznamenala špatné datum do kalendáře přijeli všichni. Na fotce zleva - Evie, Eragon, Eliška a Elisabeth. Kromě vlnité srsti, co mají všichna naše štěnda po mamince do prvního přelínání, nebylo našim dětičkám nic vytčeno.


Cairo a Elis1.9.2012 Krajská výstava Rybníky
Školní rok naše některá "štěňátka" zahájila návštěvou krajské výstavy v Rybníkách. Berňáčky posuzoval pan rozhodčí Vladimír Adlt a naše děti se rozhodně neztratili. Cairo ve třídě otevřené V1, Vítěz třídy a mladičká Elisabeth ve štěňátkách Velmi nadějná 2. U Elis musí ještě natrénovat trošku předvedení a hlavně kontrolu zoubků. Ale i tak se panu rozhodčímu velmi líbila.
Páníčkům moc děkuji za předvedení.

 


CassiopeiaCindarella26.8.2012 MVP Mladá Boleslav
Tentokrát jsem se do Mladé Boleslavi vydala, abych držela palce našim holkám z vrhu C, které na tuhle výstavu jely. A udělaly obě radost, Cassiopeia i Cinderella získaly známku výborná a Cinduška navíc ve velké konkurenci 12 fen opět skončila "na bedně" s oceněním V4.

Co mě na této výstavě došlo bylo to, že bez berňáků opravdu nikdy u nás doma nebudeme a až přijde čas, snad u nás bude další, tříbarevná kulička. Ale zatím to chce ještě čas .... srdce ještě moc bolí.


Dia Griene14.8.2012 Výsledky RTG prvního štěňátka z vrhu D fenky Dia Griene
Abychom se vzpamatovali ze ztráty naší Berušky, odjeli jsme s našimi australandami na agility tábor. A právě tam nás zastihla velmi radostná zpráva. Máme oficielní výsledky prvního štěňátka z vrh D, fenky Dia Griene a lepší být opět nemůžou DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD negativní!! Co více dodat, je to úžasné.

 

 


Brixie a BrahmsBeruška

31.7.2012 Odešla naše milovaná Beruška

Smutek se nedá popsat slovy, naše Beruška, milovaná holčička, první berňulka kvůli které jsme se s manželem brali o pár měsíců dřív, aby nebyla nemanželská .... celý život byla velmi hrdá a chodila s hlavou nahoře. Opravdová sebevědomá dáma. Snad proto bojovala do posledních chvil. I její odchod byl velmi důstojný, tichý ve večerních hodinách. Zůstalo po ní prázdné místo, které nikdo nedokáže zaplnit. Děkujeme za těch krásných 9 let a 3 měsíce, které jsi z námi byla a nikdy na Tebe nezapomeneme. Bolet v srdci bohužel zůstane.


15.7.2012 NVP Mladá Boleslav
Do Boleslavi se vydala naše "štěňátka" z vrhu C a D. Ačkoliv jsem jim chtěla držet palce, vážný zdravotní stav naší Berušky mi to nedovolil. Ale i tak mi děti udělali velkou radost. Centurion V4 a Cairo V (5) z 10 psů. Mladičká Dia Griene V3 opět v silné konkurenci. Majitelům moc děkuji za prezentenci naší CHS.


Dia Griene27.5.2012 MVP Litoměřice
Na tuto výstavu se za krásného počasí vydala naše holčička z vrhu D - Dia Griene a ostudu rozhodně neudělala. I když byla témě bez srsti, i tak se umístila na bedně s oceněním V3!! A to z v konkurenci 9 fen.

Mám z holčičky velkou radost, za předvedení díky Stáně Holčákové.

 


Cinderella19. - 20.5.2012 Cinderella ZD v Rakousku
Naše výstavní hvězda Cinduška se vydala se svou majitelkou do sousedního Rakouska. V sobotu na Klubovou výstavu salašníků a v neděli přímo na Světovou výstavu do Salzburgu. Ostudu rozhodně neudělala. Na klubovce jen 7 fen získalo známku výborná a Cinduška byla jedna z nich. Na světovce svoje ocenění opakovala, takže i na této výstavě, kde jsou opravdu ti nejlepší, získala známku výborná.

Kačko, moc děkujeme za tak krásnou prezentaci naší chovatelské stanice a ať se dál daří.


Cinda13.5.2012 Národní výstava Jeleni Gora Polsko
Sice příšerná zima, ale pro nás krásný den. Dlouho jsem plánovala, že pojedu za svojí holčičkou Cinduškou a pak i s nima do Polska a tak letos se to uskutečnilo. Nejenže se umístily obě naše ausinky (Andromeda V1, Vítěz třídy mladých a její mamča Kiruška V1, CWC), ale i Cinderella opět zabodovala a získala V1, CWC. Takže sice zmrzlá, ale šťastná.

Také jsme předali už všechna štěňátka novým majitelům, takže dětičky, mějte se moc krásně.


3.5.2012 Přejímka vrhu E
Dnes proběhla přejímka vrhu poradcem chovu z KŠS o.s. MVDr. Katkou Pavlisovou. Všechna štěňátka jsou standardní, bez zálomků, barevně vyrovnaná s dobrými váhami, pouze jedna fenečka má malinkou kýlu, kterou není třeba nijak řešit. Takže já jako chovatel jsem opravdu spokojená.


2.5.2012 Poslení nové fotky štěňátek
Poslení fota portrétů našich miminek najdete ve vrhu E. Zítra nás čeká přejímka vrhu a brzy už půjdou štěňátka do svých nových domovů, kde se na ně moc těší.


Cinda CAJC15.4.2012 Národní výstava Ostrava - Cinderella je Junior Šampion!!!!
A je to tady!!! Cinduška v Ostravě v mezitřídě získala V1, CAC a tím splnila podmínky pro získání titulu Junior Šampion České republiky. Celou dobu ukazovala, že patří na výstavách na přední místa a tak jsem ráda, že to stihla. Držíme palce do dalších soubojů a doufám, že tenhle titul nebude poslední.

 


vrh E6.4.2012 Nové fotky štěňátek
Štěňátka rostou jako z vody, nebo spíše z mlíčka. Začali za nimi už jezdit její noví majitelé, štěňátka už si hrají, vrčí a štěkají. Jejich nové fotky jsou ve vrhu E.

V neděli 1.4.2012 jsem se byla podívat na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích, kde se opět vystavovala naše Cinderella. Opět nezklamala a byla vybrána do pořadí, tentokrát V3.

 


 

Cinderella Záře démantů25.3.2012 Bonitace Mladá Boleslav
Jarní bonitace se zúčastnila první fenka z našeho vrhu C - Cinderella. Prošla bonitací s krásným kodem 525 AZ 45 A0 neg a stala se tak z ní chovná fena.

Co Cindušce a její majitelce popřát - aby holčička zdědila po mamince chuť ke krytí a bezproblémov porody. 

vrh E20.3.2012 Nové fotky štěňátek - 1 týden
Štěňátka začínají přicházet na to, že mají nožičky, začínají se jim pomalinku rozlepovat očička, ale stále je jim nejlépe u mámy. Průběžně miminka vážíme a krásně přibývají, všichni již mají přes 1 kg, jsou to prostě buclíčci. Jejich nové fotografie můžete vidět vrhu E.

 

 


18.3.2012 RTG Cinderella Záře démantů
Výsledky dlouho očekávaných RTG naší úspěšné Cindušky nezklamaly. Cinda je nejsledovanější a výstavně nejúspěšnější štěně z našeho C vrhu a právě proto jsme na RTG čekali s napětím. Ale výsledky jsou nejlepší, jaké mohly být DKK i DLK 0/0, OCD negativní!!! Co dodat. Fak velká, velikánská radost.


12.3.2012 Vrh E je na světě
Štěňátka přišla na svět přesně na termín 12.3.2012. Porod jako vždy zvládla Brixie sama, jen za naší asistence a injekce oxytocinu. Máme 4 krásné princezny a jednoho korunního prince. Teď se vzroně o svoje dětičky stará. Jejich první fotky jsou ve vrhu E.


5.2.2012 MVP Brno
Panička se Cinduškou se opět vydali na výstavu. Cinda už je v mezitřídě a opět nezklamala - V2, R.CAC. Prostě Cinda se stále drží na předních míste - Kačko děkuju.


3.2.2012 Březost potvrzena
V třeskutém mrazu jsem se vydala s Brixinkou za naším panem doktorem na sono, abych viděla, jako dopadlo naše krytí. Dala mi k narozeninám ten nejhezčí dárek. Sono březost potvrdila a my se můžeme těšit, že v půlce března se u nás zase narodí tříbarevní medvídci. Nastávající tatínek je CH. Ferrari Black Altura a podle všeho to bude opět poměrně početný vrh.


 

23.1.2012 RTG Cairo Záře démantů
Další potomek z vrhu C pes Cairo byl na RTG kloubů a opět je celý nulový!! DKK i DLK 0/0 a OCD negativní. Mám velkou radost.

 

 

 


9. a 11.1.2012 Máme nakryto!!
Asi díky počasí se Brixinka rozhodla, že bude hárat o něco dříve, než jsme plánovali. Naštěstí jsme měli ženicha vybraného a domluveného, takže jsme vyjeli do CHS Z Kapky štěstí, kde bydlí CH. Ferrari Black Altura. Krytí proběhlo po oba dva dny naprosto bezproblémově a spontánně. Jestli budou v naší CHS další štěňátka se ukáže za měsíc.


Aktuality roku 2014 | Aktuality roku 2013

Aktuality roku 2012 | Aktuality roku 2011 | Aktuality roku 2010 | Aktuality roku 2009
Aktuality roku 2008 | Aktuality roku 2007 | Aktuality roku 2006 | Aktuality roku 2005