Bernský salašnický pes

 
  AKTUALITY
menu Home menu
menu Naše feny
menu Odchovy
menu Fotogalerie
menu Krycí psi
menu

In Memoriam

menu Odkazy
menu Kontakt

 

Záře démantů
Navštivte naše druhé stránky
Australského ovčáka

 

Klece pro psy
Coursing
Agility tábor a výcvikové víkendy
Čtečka čipů pro psy
Vysoušeč pro psy
Vysúšač pre psov a čítačka čipov
Portál pro chovatele

 

Klece pro psy

Vítáme Vás v chovatelské stanici plemene bernský salašnický pes.


Události roku 2007

4.12.2007 RTG Altar Záře démantů
Dostali jsme nádherný dárek o den dřív k Mikuláši. Altar absolvoval RTG přímo u MVDr. Deckera a výsledky jsou DKK 0/0 a DLK 0/0. Máme velkou radost!

25.11.2007 Bonitace Mladá Boleslav
Této bonitace se zúčastnila fenka z našeho chovu Alpha Záře démantů s klasifikací chovnosti: CHOVNÁ I., bonitační kod: 525 ALX 45 A1 neg.

18.11.2007 MVP Praha a velká událost

Výstavy v Praze se zúčastnila Beruška sice s krásným posudkem, ale díky ocasu VD a naši dva ochovanci Abigale se známkou dobrá (prý by měla mít hezčí hlavu) a Altar, který ve velké konkurenci získal známku výborná.

Největší novinkou ale je, že dnešním dnem k nám domů přibyla další fenka a to Brixie Black Tara. Co jí popřát do života? Hlavně aby byla zdravá a krásná bude určitě, protože je naše :-)


13.10.2007 KV Rožnov pod Radhoštěm
Do Rožnova jsem se vydala jako doprovod feneček z naší CHS. Poprvé byly holky v mezitřídě, takže tam byly nejmladší. Jejich výsledky vůbec nejsou špatné, Aerin VD, Ada a Alpha byly oceněny známkou výborná.

7.10.2007 MVP České Budějovice

Na dnešní výstavě jsme opět zazářili. Alpha Záře démantů získala potřetí titul CAJC a tím splnila podmínky pro získání titulu Junior šampion České republiky.
V odpoledních soutěžích o nejhezčí mladou fenu byla na 3. místě. Moc gratulujeme a páníčkům děkujeme, jen tak dál!!


27.9.2007 výsledky RTG Adonise
Dnes přišly výsledky RTG Adonise Záře démantů - DKK 1/0, DLK 0/0. Máme opět velkou radost!

23.9.2007 Další výsledky RTG
Máme další výsledky RTG našich štěňátek. Někteří z nich byli přímo u MVDr. Deckera - vyhodnocovatele RTG snímků a Ti dopadli takto: Argi DKK 4/4, lokty pak už nebyli udělány, Alpha DKK 0/0, DLK 0/1, OCD neg.
Dvě fenky Abigale a Aerin jely k MVDr. Bednářovi, kde podle jeho názoru jsou to všude čisté nuly. Uvidíme, jak dopadnou při oficielním hodnocení.

2.9.2007 MVP Mladá Boleslav
Velký úspěch naší chovatelské stanice! Ve třídě mladých se zúčastnil Argi Záře démantů s výsledkem V1, CAJC. Do stejné třídy ve fenkách nastoupila naše odchovankyně Alpha Záře démantů a také s výsledkem V1, CAJC. Máme ohromnou radost, že v tak velké konkurenci bernských salašnických psů naše odrostlá štěňátka nádherně uspěla. Držíme palce do dalších výstav.

29.8.2007 RTG kloubů Adušky

Dnes byla na RTG kyčlí a loktů naše odchovankyně Ada. Bohužel jsme nedostali dobrou zprávu. Kyčle by byly na rozhraní 0/1, ale pro artrozu v loketních kloubech je to vysoký stupeň dysplazie, tudíž nebude moci být bonitována. Je nám to moc líto, ale naštěstí má úžasné páníčky, pro které je tím nejlepším psem a kamarádem na světě.

Pro majitele ostatních štěňátek, byla bych ráda, kdybyste se svými psy šli v nejbližší době na RTG kloubů a dali mi vědět, jak jste dopadli. Díky.


12.8. - 26.8.2007 tábor Přátelství - Roudná u Soběslavi
Prožili jsme s našimi psy nádherných 14 dní v Jižních Čechách, kde jsme získali spoustu nových úžasných přátel, mimo jiné i majitele CHS ze Starobělské samoty.
Nám udělal radost pejsek Argi a fenka Ada z naší chovatelské stanice, kteří zde úspěšně složili zkoušku ZOP. Máme velkou radost a gratulujeme. Páníčkům díky za jejich snahu a trpělivost.

22.7.2007 NV Mladá Boleslav
Do Mladé Boleslavi vyrazil náš kluk Argi. A rozhodně neudělal ostudu ani nám a ani svým páníčkům. Ve velké konkurenci získal krásné ocenění výborná 4. Gratulujeme!

20.5.2007 MVP Litoměřice
Na této výstavě se opět ukázali naše holčičky a musím říct, že jsem s výsledkem velmi spokojena. Majitelům opět děkujeme za prezentaci a hlavně za výdrž toho příšerného horka.
Ada Záře démantů - velmi dobrá
Aerin a Abigale Záře démantů - výborná
Alpha Záře démantů - výborná 2.

12.5.2007 Speciální klubová výstava Zárybniční Lhota
Na klubovku jsme vzali naší Libru, která získala známku V1, bez zadání titulu.
Poměrně hojné zastoupení však měli štěňátka z našeho A vrhu. Artush D (předkus), Aerin, Alpha, Arnie, Altar VD a Ada V. Také proběhl svod mladých, kde velmi děkuji majitelům za to, že přijeli a ukázali naše společné chlupaté miláčky.

29.4.2007 MVP Praha
Po dlouhé době jsme vzali naše berňačky na výstavu, jelikož pan rozhodčí opravdu nešetřil se známkami VD, jsme s výsledkem velmi spokojeni. Fotografie dodáme později.
Beruška ve třídě otevřené dostala známku výborná a Libra ve třídě šampionů V2, Res. CAC.
Naše dvě holčičky ve třídě mladých:
Abigale Záře démantů - velmi dobrá
Alpha Záře démantů - výborná

22.4.2007 MVP České Budějovice

Výstavy v Českých Budějovicích se opět zúčastnila naše odchovankyně Alphička a ve velké konkurenci 18 fen získala krásné druhé místo s oceněním V2.

Majitelům gratulujeme a děkujeme za tak vzornou prezentaci.


10.4.2007 Štěňátka mají 1 rok
Přejeme všem našim štěňátkům vše nejlepší k jejich prvním narozeninám, hlavně ať dělají svým páníčkům samou radost.

8.3.2007 Vozíček
V brzké době na těchto stránkách představíme malý žebřiňák, který se dá zapřáhnout za berňáky. Pro zájemce bude možnost jeho výrobu přes nás objednat.

11.2.2007 MVP Brno
Jelikož jsme předpokládali, že bedeme mít nakryto, sami jsme naše holky nepřihlásili, ale výstavy se zúčastnila dvě štěňátka z našeho odchovu. Adonis a Alpha. Adonis získal ve třídě mladých známku výborná a Alpha Záře démantů neuvěřitelně ve svých 10 měsících z 18 fen vyhrála svou třídu, získala V1, CAJC.
Adonis
Alpha

18.1.2007 Štěňátka nebudou
Bohužel tentokrát budeme bez štěňátek. Možná vinou letošní divné zimy hárání Libry proběhlo bez ovulace, tudíž nemělo cenu jet za hranice. Musíme si počkat na to další. Kdy to bude se necháme překvapit.

4.1.2007 Libruška hárá - plánujeme vrh B
Dobrá zpráva pro všechny zájemce o naše štěňátka. Libra začala hárat, takže v nejbližší době vyrazíme za ženichem do Německa.
 

Aktuality roku 2013
Aktuality roku 2012 | Aktuality roku 2011 | Aktuality roku 2010 | Aktuality roku 2009
Aktuality roku 2008 | Aktuality roku 2007 | Aktuality roku 2006 | Aktuality roku 2005